Yazılım Mühendisi Maaşları | Mühendis Maaşları

tarafından
81
Yazılım Mühendisi Maaşları | Mühendis Maaşları

2020 Yazılım Mühendisi Maaşları

Yazılım Mühendisi nedir?

Yazılım mühendisi, yazılımlarla ilgilinen bir  batır. Yazılım mühendisleri; kullanıcıların gereksinimleri istikametinde oluşturulacak yazılımın ihtiyaçlarını ve yapısını inceler ya da öğrenilen kod programlama dillerini kullanarak yazılımı oluşturur. Yeni yazılımlar ve yeni dizaynlar oluşturur veya var olan bir yazılımı son kullanıcı gereksinimlerini analiz etmek üzere çalışmalar yapar.

Yazılım mühendisleri genel olarak insanların ya da işletmelerin isteklerini göz önünde bulunduran ve teknik ve ekonomik mevzuda en aktif yazılımı geliştiren şahıslardır. Bu sebeple iş yaşamı içerisinde teknolojinin çok sık kullanıldığı yarıyıllarda son derece ehemmiyetli bir yere sahiptir. Bunun sebebi her gün telefonlar, bilgisayarlar kullanılmakta ve bu aletlerin tamamı yazılımlarla çalışmaktadır.

Yazılım Mühendisi İş olanakları

Yazılım Mühendisleri bir çok alanda istihdam edildiği gibi muhakkak başlı sektörlerde de ön tasarıya çıkmaktadır. Bu sektörleri araştırdığımızda başta Bilişim, Finans – Ekonomi, Telekomünikasyon, Yapım / Endüstriyel Mahsuller ve Elektrik & Elektronik sektörleri olarak sıralayabiliriz.

Yazılım Mühendisleri neler yapar?

Yazılım Mühendislerinin çokça kullandığı web uygulamaları üzerine kodları gizemelersek HTML, CSS, JavaScript, PHP, MySQL vb. biçiminde sıralanabilir. Ayrıca bilgisayar yazılımı programlamaları için Visual Basic, C, C# ve C++ gibi diller üzerinden harekâtlar yapılabilmektedir. Günümüzde bir çok alanda ön tasarıya çıkmaya başlayan programlama dilleri sayesinde hem büro etrafında hemde home büroya etrafında kazanç sağlanabilmektedir.

Yazılımcılığın parasal açıdan kazanç seviyesi yüksek olduğu gibi bazı dez avantajları da mevcut. Kesintisiz bilgisayar etrafında çalışmak, göz bitkinliği gibi bir çok hastalığa da alan doğurabilir. Bol bol spor ve etkinlik sayesinde bu dez avantajlarının önüne geçilebilir.

Yazılım Mühendisin de olması gereken nitelikler

  • Analitik düşünme kabiliyetinde bulunmak,
  • Matematiksel idrak yapmak,
  • Takım çalışmasına yatkın olmak,
  • Karışık problemleri belirleyip, alternatifleri geliştirmek,
  • Hayal eforuna sahip olmak,
  • Yazılım mevzusunda ileriye dönük tasarılamalar yapmak gibi sıralanabilir.

Yazılım Mühendisi Maaşları ne kadar?

Tekstil Mühendisi maaşları ne kadar? yazılım Mühendisi çalışma koşulları, çalışan yorumları ve maaşı;

Yazılım Mühendisi Kamu Maaşları

2020 seneyi 7/2 derecesine sahip, bekar bir mühendisin tazminatsız aldığı net maaş; 5,300 TL

Yazılım Mühendisi Özel Sektör Maaşları

2020 seneyi Özel sektörde hizmetini sürdüren yazılım Mühendisi vasati maaşı; 4000 – 12000 TL