YHP (Yardımcı Hizmetli Personel) Maaşları Ne Kadar?

tarafından
66
YHP (Yardımcı Hizmetli Personel) Maaşları Ne Kadar?

YHP Maaşı, YHP Maaşları, yardımcı hizmet personel maaşı. Kamu müessese ve kuruluşlarında vazife yapan bir hayli değişik kadroda iş grubu olmakla beraber genel olarak en yaygın kadrolardan biri de yardımcı hizmetler ya da hizmetli olarak öğrenilen sınıftır. 2020 senesine rakamlı günler kala özellikle değişik kamu ve kuruluşlarında vazife yapan bu sınıfın 2020’de alacağı maaş meblağları da tıpkı memurlarda olduğu gibi derece ve hizmet senesine göre değişiklik göstermekte olup bir hayli bireyin merak ettiği bu sayının 2020 seneyi itibari ile ayrıntıları haberimizin devamında yer almaktadır.

Zam Sonrası Maaşlarda Çoğalış

2019 sonu ve 2020 başında yapılan zam ve enflasyon farkı sonrasında YHS iş grubu maaşlarında da çoğalış görülmüştür. Buna göre Yeni Başlayan ve 9/10 derecesine sahip bir hizmetli 3.457 TL alırken 1/4 derecesine sahip 25 ve üstü hizmet seneyi bulunan bir hizmetli ise 3.817 TL almaktadır. 15 Ocak 2020’de zamlı olarak net maaşlar eş ve çocuk takviyeyi olmaksızın şu şekildedir. YHP Maaşı, YHP Maaşları, yardımcı hizmet personel maaşı.

1/4 derecesine sahip 25 ve üstü hizmet senesine sahip bir hizmetli 3 bin 817 TL, 9/1 derecesinde yeni işe başlayan bir hizmetli ise 3 bin 457 TL maaş almıştır.

Yardımcı Hizmetlilerin Görevleri

Yardım hizmetli kadrolarında vazife yapan fertler genel itibari ile bakım, eriştirme, paklik, ağırlama eşi hizmetlerin yürütülmesinde çalışmakta olup eş alanlarda günlük faaliyetleri yerine getirmektedir. Kamu müessese ve kuruluşlarında vazife alan bu personellerin alımı da KPSS puanı ile reelleşmektedir.