Yönetmelik Değişti! Milli Emlak Uzmanı Alımı İlanımı Geliyor!

tarafından
55
Yönetmelik Değişti! Milli Emlak Uzmanı Alımı İlanımı Geliyor!

Etraf ve Kentçilik Bakanlığından Ulusal Emlak Uzmanlığı İdarelik farklılığı 11 Şubat 2020 tarihli fotoğrafı gazetede bülten edildi. Buna göre 20 bini aşkın emlak yönetimi ya da eş kısımlardan mezun olan adayların beklediği uzman personel alımı duyuruları için temenniler arttı.

BAŞVURU KOŞULLARI;

Yeni idarelik farklılığına göre emlak uzmanlığı yazılı imtihanına giriş yapmak isteyen adayların 35 yaşını doldurmamış olması, KPSS imtihanından en az minimum puana sahip olması 657 rakamlı devlet memurları yasasında 48. maddedeki genel koşulları taşımaları ve eğitim koşullarında alınacak olan kadro ve gereksinime göre mezun olması zorunlu olacaktır.

ULUSAL EMLAK UZMANI NE İŞİ YAPAR?

Ulusal Emlak ünitelerinde görevlendirilen bu personeller; Araştırma analiz ve değişik harekâtlar için hazırlıklar yaparak bağlı oldukları amir himayesinde uzun ve kısa vadeli işlerin katkıda bulunmasını sağlarlar. Mesleksel bilgilerin geliştirilmesinde katkı sağlayacak yayınları takip ederler ve müessese içi müessese dışı buluşmalara katılırlar. Proje yürütürler,

Adaylar yeni bir alım için imtihanın açılıp açılmayacağını merak etmektedirler. Bu mevzuda henüz fotoğrafı bir söyleme bulunmuyor. İşin olsa takımı olarak büyümeleri aktarmaya devam edeceğiz. 11 Şubat 2020 tarihinde fotoğrafı gazetede bülten edilen idaremelik farklılığına ulaşmak için //www.resmigazete.gov.tr/daha öncekiler/2020/02/20200211-1.htm adresini ziyaret edebilirsiniz.