Yüksek Maaşlı Memur Alımı Yapılıyor! Ticaret Bakanlığı Başvuru Sürecini Başlattı!

0
26
views
Son güncelleme

Ticaret Bakanlığı geçtiğimiz günlerde yayımladığı duyuruya göre bünyesindeki personel noksanlığını karşılamak üzere değişik alanlarda alım yapacağını bildirdi. Alakalı bülten Ocak ayında yayımlanmış olup adaylar müracaatlarına bugün itibari ile başlayabilecekler. Yalnızca müracaat koşullarını taşıyan adayların müracaat yapabileceğini belirtmek isteriz. Bu bağlamda Bakanlık Bilgi Harekat Dairesi Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere, 22 şahsiyet kadro ile alım yapacak.

KİMLER MÜRACAAT YAPABİLİR?

Ticaret Bakanlığı memur alımı duyurusuna müracaat yapacak adaylardan, Türkiye cumhuriyeti yurttaşı olmak, Kamu haklarından yoksun olmamak, 657 Rakamlı Devlet memurları yasanın 48. maddesindeki kaliteleri taşıyor olmak, Erkekler için askerliğini yapmış veya askerlik ile alakası olmamak, Rastgele bir sosyal güvenlik müessesesinden yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, Üniversitelerin en az 4 senelik eğitim veren Mühendislik fakültelerinden mezun olmuş olmak gibi nitelikler aranacak.

KPSS DETAYI NEDİR?
Müracaatların araştırılması neticesinde genel ve özel koşulları sağlayan adaylardan, KPSS puanının yüzde yetmişi KPSS puanı olmayan veya doküman takdim etmeyen adayın KPSS puanı 70 yetmiş olarak dikkate alınır ile yabancı dil puanının yüzde otuzunun toplamı temel alınarak yapılacak sıralamaya göre azami puanlıdan başlanarak her bir unvan için en fazla on katı 10 aday laflı ve uygulamalı imtihana çağırılacaktır.

MÜRACAAT SÜRECİ BAŞLADI! NASIL MÜRACAAT YAPILIR?

Ticaret Bakanlığı personel alımı müracaat süreci 10 Şubat 2020 tarihinde başlamış olup adaylar müracaatlarını en geç 21 Şubat 2020 tarihine kadar reelleştirmek zorundadırlar.

Müracaatlar, Ticaret Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü’ne bizzat veya son müracaat tarihinde Bakanlığımıza erişecek biçimde posta yolu ile yapılması gerekmektedir. Postadaki gecikmeler ve öbür nedenlerle bu tarihten sonra gelen müracaatlar ile beceriksiz doküman takdim edenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir.

Müracaat Yeri:

T.C. Ticaret Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Söğütözü Kampüsü Merkez Bina 20.Kat Söğütözü Mah. 2176. Sk. No:63 06530 Çankaya / Ankara +90 312 204 75 00

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here