ZARA Personel Maaşları 2020 Ne Kadar?

tarafından
266
ZARA Personel Maaşları 2020 Ne Kadar?

Türkiye’de giyim sektörü her geçen gün gelişmektedir. Milyonlarca şahıs her gün alışveriş yapmaktadır. Hem mağazalardan hem internet üzerinden milyonlarca lira giyim sektörüne tüketilmektedir. Bu kapsamda Türkiye’de faaliyet gösteren en büyük, en şanlı şirketlerin başında ZARA gelmektedir. Türkiye’de ve dünyada yüzlerce şubesiyle alıcıların kalbindeki yerini gözeten ZARA markasından milyonlarca şahıs giyinmektedir. Alıcıların yoğun alakasına karşılık vermek, nitelikli hizmet kavrayışını gözetmek için ZARA sık sık personel alımı yapmaktadır. İş arayanlar, ZARA personeli olmak isteyenler, alıcılar ve çalışanlar ZARA personeli maaşlarını merak etmektedir. Peki ZARA nedir? Ne demek? Sahibi kim? ZARA personeli maaşları 2020 ne kadar?

ZARA Nedir? Ne Demek? ZARA Kimin?

Dünyaca şanlı Indıtext şirketinin markalarından biri de ZARA’dır. Pull & Bear, Massimo Dutti, Oyhso, Bershka, Stradivarius gibi markaları içinde barındıran işletmenin göz bebeği ZARA’dır. İspanya’nın Arteixo kentinde 24 Mayıs 1974 tarihinde kurulan ZARA şirketi 2020 seneyi itibariyle 20 milyar dolarlık senelik ciro yapmaktadır.

Pek çok şahıs ZARA ne demek?’ sualini sormaktadır. Kelime Arapça orijinlidir. Endülüs Emevi Devleti tarafından kullanılan ve yaygınlaşan ZARA sözcüğü asil, hoş, soylu, parlayan şafak, gösterişli anlamlarını ifade eder. İspanyolca’da ise kelime ‘darı’ sözcüğüne karşılık kazanç.

ZARA Çalışma Koşulları ve Çalışma Saatleri 2020

Türkiye’nin dört bir yanında ZARA mağazaları bulunmaktadır. AVM’lerde, yoğun sokaklarda bulunan mağazalar günün her saati yoğun olmaktadır. Bu sebeple çalışanların işi çok güçtür. Şirkette çalışma koşulları alıcıların yoğun alakası nedeniyle çok ağırdır. Persoenller mahsul güvenliği, mağaza kumpası, mahsul temini, ambar hakimiyeti, adaleye yoğunluğu gibi pek çok mevzuyla aynı anda ilgilenmektedir.

Şirkette part-time ve full-time çalışma sisteminin yanı gizeme vardiya sistemi de bulunur. Bazı personeller sabah mağazayı açıp akşam çıkarken bazı personeller öğlen gelip akşam mağazayı kapatır. Haftada 6 gün çalışan personeller 1 gün haftalık izin kullanır. Part-time çalışanlar ise haftalık 30 saatlik kotayı doldurmaktadır. Çalışanların hangi vardiyada ne yoğunlukta çalışacağını mağaza müdürü belirler.

ZARA çalışma saatleri 2020: 10.00-22.00

ZARA Personel Maaşları 2020 Ne Kadar?

Türkiye’nin en büyük giyim şirketinin maaş siyaseti çok merak edilmektedir. Zira pek çok üniversite talebesi, işsizler, iş arayanlar, rakip şirkette çalışanlar ZARA’nın personellerine ödediği maaşlara göre iş müracaatı yapmayı düşünmektedir. İşletmenin maaş siyasetinin merkezinde minimum ücret bulunur. İşe ilk alınan personeller minimum ücret başka bir deyişle 2324 TL ortamında aylık alır. Çalışanlara maaşların yanı gizeme yemek kartı, yol ücreti ve satış maksadı meblağa prim ödemesi yapılır.

Part-time çalışan ZARA personelleri 2020 senesinde en an fazla 2324 TL meblağında aylık alır. Haftanın 6 günü en az 45 saat çalışan full-time ZARA personeli maaşı 2020 ise 3 bin TL ortamındadır. Personeller prim ücreti aldıklarında maaşları 500-1000 TL ortamında çoğalmaktadır. ZARA kasiyer, reyon görevlisi maaşı 2020 3 bin TL ortamındadır. ZARA mağaza müdürü maaşı 2020 5 bin TL ortamındadır.

ZARA İş Bültenleri, İş Müracaatı ve Personel Alımı

ZARA’da işe girmek, iş müracaatı yapmak, personel alımlarından haberdar olmak için işletmenin internet sitesini takip etmesi gerekmektedir. Ayrıca kariyer siteleri üzerinden de iş bültenleri takip edilebilir. Bunun yanı gizeme mağazalara giderek personel alımı olup olmayacağı sorulabilir ve iş müracaat formu doldurulabilir. ZARA’da işe alınmak isteyen şahısların muntazam bir dış görünüme, muntazam bağlantı kabiliyetlerine sahip olmaları gerekmektedir.